Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde ve bağlı Tiyatro Müdürlüklerinde çalışmak üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 8 inci maddesi kapsamında görev yapmak üzere Sözleşmeli Sanatçı ve Sahne Üstü ve Sahne Gerisi Hizmetlerde Personel Alım Sınavına Başvuran Adaylara İlişkin Duyuru;

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatı İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Sivas, Trabzon ve Van Tiyatro Müdürlüklerinin, personel ihtiyacını karşılamak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin B fıkrası uyarınca 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-8 inci maddesi kapsamında, sözleşmeli personel alım ilanı, 05/02/2021 tarihinde Resmi Gazete ile  Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz internet sitelerinde yayımlanmış olup, 05/02/2021-19/02/2021 tarihleri arasında saat 24.00 kadar interaktif ortamda başvuru yapıp, uygulama sınavına katılmaya hak kazanan Sanatçı (Aktör/Aktrist), Dekoratör (Sahne Tasarımcısı), Kostüm Kreatörü, Sahne Üstü ve Sahne Gerisi Hizmetlerde görev yapacak adaylara ilişkin listeler  ve sınava girecekleri tarih ve saatleri aşağıda yer almaktadır.

Sınavlar, 05/04/2021 günü saat 09:30'da başlayacak olup; adaylar aday numarası sırasına göre sınava gireceğinden, sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında, Sınava Giriş Belgesi, fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), sınava başvururken interaktif ortamda gönderdiği belgelerin asıllarını (öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği, T.C. Kimlik numarasının da yer aldığı yazılı özgeçmiş, Kurum internet sayfasında yer alan iş talep formunun ıslak imzalı aslı, adli sicil kaydı belgesi)  gerekmektedir. Adayların Sınav Giriş Belgeleri Başvuru Formunda belirtilen e-mail adreslerine interaktif ortamda gönderilecektir. Herhangi bir sebeple Sınav Giriş Belgesi bulunmayan adayların yukarıda belirtilen belgeler ile gelmeleri halinde isimlerinin bulunduğu gün ve saatte sınava girmeleri sağlanabilecektir.

Sınavlar, Devlet Tiyatroları Macunköy Sosyal Tesisleri Gimat/ANKARA adresinde bulunan Orhan Asena Deneme Sahnesinde ve atölyelerde yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Dekoratör (Sahne Tasarımcısı) ve Kostüm Kreatörü ile Atölye Ressamı sınavına girecek adaylar yanlarında daha önce yaptıkları projeleri kapsayan portfolyolarını getirebilirler. Ayrıca Sahne Tasarımı ile Kostüm Kreatörü sınavına girecek adaylar yanlarında istedikleri cins ve boyutta kağıt ve çizim/boya malzemesi getirmeleri gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sınav gün ve saat bilgileri için tıklayınız.