IDEF-2011 10’uncu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

IDEF-2011 Fuarı, Milli Savunma Bakanlığı’nın himaye ve desteğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın yönetim ve sorumluluğunda, 10-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde icra edilecektir.

Fuarın, Avrupa ile Asya kıtalarını birbirine bağlayan İstanbul’da ikinci kez icra edilecek olması, “Avrasya Buluşması” olarak isimlendirilen IDEF Fuarlarına ayrı bir heyecan katmaktadır.

IDEF-2011 Fuarında, Türk Hava Kuvvetleri’nin Yüzüncü Kuruluş Yıldönümü nedeniyle etkinlikler icra edilmesinin yanısıra, yerli ve yabancı deniz unsurlarının geniş kapsamlı olarak Fuara katılmaları planlanmaktadır.

122 ülke Savunma Bakanları ile 12 Uluslararası Kuruluşun tedarikten sorumlu makamları fuara davet edilmiştir.

IDEF-2011 Fuarına katılacak ülke sayısının 50’yi, firma sayısının ise 500’ü aşması beklenmektedir.

Bu fuarda; özellikle son yıllarda büyük gelişme gösteren Türk Savunma Sanayiinin ulaştığı seviyenin görülebilmesi açısından, milli ve özgün tasarımlar ile gerçekleştirilen yeni savunma sanayii ürünleri de sergilenecektir.

IDEF-2009, 9’uncu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın, 45 ülkeden 463 firma katılımı, 372 üst düzey delegasyon tarafından ziyaret ve temsil edilmesi ile tüm katılımcı firmaların beklentileri açısından başarılı geçmesi, ayrıca teknoloji alanında yeni ufuklar açması,

IDEF-2011 10’uncu Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın da başarı beklentisini artırmaktadır. IDEF-2011 10’uncu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı hakkında ayrıntılı bilgiye    http://www.idef11.com    adresinden ulaşabilirsiniz.