Ulusal Su ve Sağlık Kongresi

 

Sağlık Bakanlığı tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi ile işbirligi içerisinde 26-30 Ekim 2015 tarihleri arasinda Uluslararası Katilimlı ULUSAL SU VE SAĞLIK KONGRESİ düzenlenmektedir.

 

Günümüzde yaşanan hızlı kentleşme ve sanayileşme, sürekli artan nüfus, tarimsal faaliyetler ve hayvancılık Ile küresel iklim değişikIiği; suyun korunmasi ve yönetimi konularının önemli ve güncel tartışma konuları arasında yer almasına yol açmaktadır. Bu nedenle Kongrede, içme kullanma suları ambalajlı sular (dogal kaynak suları, içme suları ve mineralli sular), hastanelerde ve sağlık kurumlarında su yönetimi, yüzme suları, yüzme havuzları, tarımsal amaçlı su kullanımı, atık sular, kaplıcalar, su ürünleri, su kirliliği, su kalitesinin izienmesi ve laboratuvarlar ile suyun yönetimi gibi konuların ele alınmasi planlanmaktadır.

 

Su ile ilgili tüm tarafları ilk defa bu kapsamda buluşturmayı hedefleyen kongre ile ilgili tüm bilgilere ve ayrıntılara kongre web sayfasından ( www.suvesaglik.org ) ulaşılabilmektedir.